Grafik Tasarım

Hizmetlerden

_

Grafik Tasarım Hizmeti

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik Tasarım, hayal gücünün teknoloji ile birleştiği iletişim yöntemidir. Bir konuyu veya bir mesajı anlatmak için görsel ögeleri kullanarak düşünceyi yansıtabiliriz. Bu ögeler seçilirken verilmek istenen mesaja uygun seçilmelidir. Grafik Tasarım denince akıla güncel hayatımızda gördüğümüz bir çok araç ve gereçler gelmektedir. Bunlardan bazıları, afişler, broşürler, kartvizitler, özel yapıtlar hatta duvara yazılan renkli yazılar. Kısacası grafik tasarım, duygu, düşünce ve hayal gücünü belirli bir forma sokmaktır.

Grafik Tasarımın Genel Amacı Nedir?

Sahip olunan veya istenilen hedef kitleye marjinal , özel , yenilikçi ve ilgi çekici olarak tasarlanan görselin hafızalara yer edinmesi ve verilmek istenilen mesajın ilk etapta algılanmasıdır. Böylelikle hedef kitlenin aklında olumlu etkiler bırakılmış ve ihtiyacı olması durumunda akla ilk gelen firma olmasını sağlayacaktır. Grafik tasarımda hem içerik hem de görsel önemlidir fakat görsel daha ön plandadır.Tabi ki çalışma yapılırken ahlak kuralları alanı içerisinde doğru hedef kitleye yönelik yapılması gerekmektedir. Grafik Tasarım alanı içerisinde bulunan ; logo, baskı, afiş, hareketli ekran, kitap, dergi, kartvizit ve benzeri çalışmalar dijital veya dijital olmayacak şekilde tasarlanıp sonrasında baskıya gönderilmektedir. Kısaca grafik tasarımı çıkacak olan ürün için, görsel tasarım istenilen hayallerin gerçekleştirilmesi için en büyük adımlardan biri olacaktır.

Hayal dünyasında var olan duygu ve düşünce bütünlüğü teknoloji ile bir araya gelerek belirli programlar eşliğinde görsellik kazanmıştır. Çeşitli bilgisayar programlarıyla hayal edilen unsur görsellik kazanarak soyut durumdayken somutlaştırılmıştır. Corel Draw , Adobe İllustrator gibi bir çok programla görsellik kazandırılabilir. Sizlerde grafik tasarım hizmetimden yararlanmak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz.